T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü S.B.Ü. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü S.B.Ü. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sık Sorulan Sorular

Güncelleme Tarihi: 06/02/2020

Hastanenizde hangi poliklinikler vardır ?

Hastanemiz bünyesinde Pediatri (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları) Poliklikleri, Acil Gözlem Polikliniği, Beyin Cerrahi Polikliniği (Haftada 1 gün), Diş Polikliniği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji Polikliniği, Göz Polikliniği, Hemodiyaliz, K.B.B. Polikliniği, Ortopedi Polikliniği, Dermatoloji Polikliniği, Endokrin Polikliniği, Hematoloji Polikliniği, Kardiyoloji Polikliniği, Nefroloji Polikliniği, Nöroloji Poliklinikleri, Onkoloji Polikliniği, Sağlıklı Çocuk Polikliniği, Yenidoğan Polikliniği, Prematüre ve Riskli Yenidoğan Polikliniği, Plastik Cerrahi Polikliniği, Romatoloji Polikliniği, Alerji Polikliniği, Çocuk Cerrahi Polikliniği, Psikiyatri Poliklinikleri, İmmünoloji Polikliniği, İntaniye Polikliniği, Odiometri bulunmaktadır.

Hastaneniz nerededir? Nasıl ulaşabiliriz?

Hastanemiz 1374 sok. No: 11 Alsancak Konak/İzmir adresinde hizmet vermektedir. Ayrıca yer bilgisine  Ana Menü´de bulunan "İletişim" bölümü içindeki Adres ve Telefon Bilgileri linkine tıklayarak görebilirsiniz.

Muayene olmak için randevu almam gerekiyor mu?

Hastanemizde muayene olabilmek için S.B. Hastane Randevu Sistemi 182 nolu telefonla ya da MERKEZİHASTANE RANDEVU SİSTEMİ üzerinden randevu alabilirsiniz. Ayrıca randevusuz gelen hastalarımızda muayene edilmektedir.

Muayene olmak için sosyal güvencem olmak zorunda mı ?

Sosyal güvencesi olmayan 18 yaşından küçük çocuklar genel sağlık sigortası kapsamında olup sosyal güvenlik kurumunca tescili yapıldıktan sonra tedavi hizmetini hiçbir ücret ödemeden alabilir. Bu tescil işlemi yapılmadığı taktirde ücretle muayene ve tetkiklerini yaptırabilir.

Hekim seçme hakkı ne demektir ?

Hasta ve hasta yakınlarının, en temel hasta hakkı olan sağlık çalışanını seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları şeklinde ifade etmek mümkündür.

Muayene olmak için nereye müracaat etmeliyim? ?

Hastanemizde muayene olabilmek için öncelikle Genel Pediatri, Diş, Endokrin, Ortopedi, Psikiyatri, Göz, İntaniye, KBB  poliklinikleri,  için Poliklinik binası içindeki kat sekreteryalarına,

Çocuk Cerrahi, Kardiyoloji, Kalp Damar, Plastik Cerrahi poliklinikleri için G blokta bulunan ilk kayıt birimine başvurunuz.

Diğer poliklinikler için kendi poliklinik sekreterine başvurunuz.

Hastanemizde "HEKİM SEÇME HAKKI" vardır. Muayene olmak istediğiniz hekimi sekretere bildiriniz. Muayene işlemleri, bilgisayar kağıdınızdaki  sıra numarasına göre yapılacağından  sıranızı numaratörlerden takip ediniz.

Muayenemin Sonucunda Laboratuvar İstemi Yapıldı. Nereye gitmeliyim?

Laboratuvar istemi yapılmış ise (idrar, kan,vb.) poliklinik binamızın  3. katında  ve H Blok zemin katta bulunan Kan Alma Birimi sekreterliğinden barkod alınız ve işleminizi gerçekleştiriniz. Sonuçlarınızı size  belirtilen saat ve tarihte barkod kağıdınız ile birlikte Sonuç Verme biriminden veya internet sitemizden alabilirsiniz.

Radyoloji istemi yapılmış ise Röntgen, Ultrason, Tomografi ve Nükleer Tıp sekreterlik birimlerine başvurunuz. Sonuçlarınızı hizmet aldığınız birim sekreterliklerinden takip ediniz.

Serviste yatan hastalarımızı nasıl ziyaret edebiliriz ?

Ziyaret saatleri ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayınız. Hastalarınızın yattığı servisleri sekreteryalardan öğrenerek ziyaret saatleri içinde hastalarınızı ziyaret edebilirsiniz.

Hastalarımıza yiyecek içecek getirebilir miyiz ?

Hastalarımıza ve refakatçılarına günlük 3 öğün ana ve 3 öğün ara olmak üzere toplam 6 öğün yemek verilmekte olup, hastaların uygun diyet alması ve besinler yoluyla geçen enfeksiyonlar açısından dışarıdan yiyecek getirilmesi uygun değildir.

Acil geldiğimizde ve T.C. Kimlik Numaralı bir belgemiz olmadığında nasıl muayene olabiliriz?

EK-8 Hasta Bilgilendirme Formu imzalayarak acil muayenenizi yaptırabilirsiniz. T.C kimlik numaralı kimliğinizi veya belgenizi getirdiğinizde sosyal güvencenize göre işlem yapılacak ve sizden ücret talep edilmeyecektir. Bu süre tüm hastalarda 45 gündür.  Acil başvurularda bu işlem mesai saatleri içinde Başhekim Yardımcısı, mesai saatleri dışında İdari Nöbetçinin onayı ile uygulanır.