Çocuk Cerrahisi Kliniği

Klinik Hakkında

Kliniğimiz 1987 yılından itibaren uzmanlık eğitimi vermektedir. Kliniğimizde 1 profesör, 2 doçent, 2 başasistan, 5 uzman hekim görev almaktadır. Halen 13 uzmanlık öğrencisi mevcuttur.

Çocuk Cerrahisi Kliniğimiz Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi kampüsünde kendi binasında 3 katta olacak şekilde hizmet vermektedir. Giriş katta yer alan 2 adet poliklinik, 1. Katta yer alan 41 yataklı servis, 2. Katta yer alan 2 si yoğun bakım olmak üzere toplam 12 yataklı yanık ünitesi ve 3. Katta yer alan 1 septik oda ve 6 adet olmak üzere 2.basamak yoğun bakımı hizmeti veren çocuk cerrahisi yoğun bakımı yer almaktadır.

Kliniğimizde her sabah 08:30 da visit yapılmakta, ardından operasyonlar başlamaktadır. Gün içerisinde sabah visitinde planlanan ek tetkik tedavi ve girişimler gerçekleştirilmekte, yanık ünitesinde günlük banyo ve pansumanlar yapılmaktadır. Akşam 15:30 günlük değerlendirme visiti yapılır. Saat 17:00 da ise nöbet devri visiti yapılarak klinik nöbetçi uzman ve asistan hekimlere devir edilir.

Kliniğimizde her Çarşamba literatür anlatımları ve seminerler gerek çocuk cerrahisi ile ilgili gerekse diğer branşlardan konuk konuşmacılar ile eğitimler düzenlenmektedir. 

11 Nisan 2022