Çocuk Palyatif Bakım Merkezi açmak için çalışmalara başladık.
03 Ağustos 2018

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi EA Hastanesi, ülkemizin önde gelen çocuk hastanelerinden biri olarak bünyesinde,  öncelikle kanserle mücadele eden çocuklarımız olmak üzere hastaların konforunu arttırmak amacıyla “Çocuk Palyatif Bakım Merkezi” hizmete açmak için çalışmalara başladı.

Açılması düşünülen Çocuk Palyatif Bakım Merkezi, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hasta ve hasta yakınlarının başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile yaşam kalitesini arttıran bir birim olarak görev yapacak.

Hastanemiz başhekimi Doç. Dr. Tanju Çelik, idarecilerimiz, Eğitim Sorumlularımız ve İzmir il Sağlık Müdürlüğü ekibi ile birlikte Tepecik EA Hastanesi ve Dr. Suat Seren Göğüs Hastanesi Palyatif Bakım Merkezlerini ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Bir açıklama yapan Çelik, İzmir’ de henüz bulunmayan Çocuk Palyatif Bakım hizmeti için hastanemiz, çalışanları, fiziki ortamı ve yeri itibarı ile çok uygun bir durumdadır. Merkezimizi açmak için gerekli çalışmalara başladık. Yakın zamanda bakanlığımıza onay için başvuru yapacağız.  Çocuk Palyatif Bakım Merkezi,  hastalarımızın akut sorunlu olduğu dönemde bakımını sağlamak üzere hizmet verecek, çalışmalarına hasta stabil hale geldikten sonra, hasta ve yakınlarına gerekli eğitimler vererek gerekirse hastanın evinde de devam edecek, dedi.