Büyük Çocuk (Okul Çocuğu ve Adölesan) Kliniği

Klinik Hakkında

Okul çocuğu ve adölesan kliniği 6-17 yaş arası çocukların sağlık problemi ile ilgilenen bir kliniktir. Bu yaş grubundaki çocukların genel pediatri ile ilgili sağlık sorunlarının teşhis ve tedavisi bu klinikte yapılmaktadır.

Okul çocuğu ve adölesan kliniğinde halen Prof. Dr. Özlem Bekem, Doç. Dr. Çiğdem Ömür Ecevit, Başasistan Uzm. Dr. Cahit Barış Erdur birlikte görev yapmaktadır. Tüm bu hekimler aynı zamanda pediatrik gastroenteroloji uzmanlarıdır. Okul çocuğu ve adölesan servisi çocukların refakatli olarak kalabileceği 12 yatakla hizmet vermektedir.   Ayrıca bu kliniğe ait ayaktan hastalara hizmet veren bir genel pediatri eğitim polikliniği bulunmaktadır. 

Haftanın her  günü bölümdeki en az bir eğitici ile asistan tüm hekimlerin katıldığı eğitim viziti yapılmaktadır. Haftanın bir günü literatür tartışması ve seminer yapılmaktadır. Yine haftanın bir günü Radyoloji Bilim Dalı ile birlikte çözüme ulaşmamış ortak hastalarımızın konuşulduğu konsey gerçekleşmektedir.

Hastanemize her bir pediatri asistanı, kliniğimizde en az 4 ay eğitim almaktadır. Poliklinikte çalışan asistan hekimler hastalara temel yaklaşım, tetkik ve tedaviyi öğrenmektedir.  Tüm pediatri asistanları eğitim programlarında aktif olarak görev almaktadır. 

12 Nisan 2022